Rozpoczynamy sezon narciarski

Jesień w natarciu przynosi coraz niższe temperatury a w górach pierwsze opady śniegu. Nadchodzi ulubiona pora roku narciarzy i miłośników innych sportów zimowych.
Czas przejrzeć nasz sprzęt narciarski i zastanowić się nad ewentualnymi zakupami. Zapoznać się z nowościami na rynku sprzętu narciarskiego. Szczególnie w przypadku dzieci warto przygotować się na zakupy, bo na pewno wyrosły z zeszłorocznego zestawu.
Potrzebne będą nowe buty narciarskie i kombinezon. Warto przemyśleć czy chcemy wydać więcej na nowe rzeczy, czy odkupić używane w komisie ze sprzętem bądź na aukcyjnych portalach internetowych.

Jakie wybrać buty narciarskie

Buty na narty biegowe dzielimy ze względu na ich przeznaczenie i technikę biegu. Mamy buty od z przeznaczeniem od biegu wyczynowego, przez sportowy do turystycznego. Buty do stylu klasycznego, dowolnego lub te typu combi łączące styl klasyczny i dowolny. Źle dopasowany but może zmienić bieg w koszmar, dlatego koniecznie powinniśmy dobrać buty odpowiednie dla nas. W przypadku gdy kupujemy buty narciarskie zjazdowe, również uwzględnić musimy kilka istotnych czynników. Przede wszystkim powinniśmy określić swoje umiejętności, cechy fizyczne, styl jazdy i teren w jakim będziemy się poruszać. Większość producentów dzieli buty na narty ze względu na poziom umiejętności narciarza. Mamy więc do wyboru buty rekreacyjne, rekreacyjno-sportowe, sportowe i profesjonalne. Kiedy wybieramy buty narciarskie należy brać pod uwagę także ich sztywność. Dla początkujących wybieramy te najbardziej miękkie .
Pamiętajmy też od doborze odpowiedniego rozmiaru i szerokości do naszej stopy.