Etapy projektowania wnętrz

Specjalnością naszej agencji jest projektowanie wnętrz. Usługę tą realizujemy w oparciu o szereg kryteriów, mających ogromny wpływ na całość projektu. Wszystkie nasze realizacje składają się z określonych etapów. Poniżej przedstawiamy elementy procesu realizacji zamówienia.

1. Projektowanie funkcjonalne

Pierwszym etapem jest stworzenie tak zwanego projektu funkcjonalnego. Oczywiście jest on wykonywany w sposób wieloetapowy. Podczas projektowania trójwymiarowego, przygotowujemy dla Państwa finalną wersję cyfrowego pierwowzoru wnętrza a co za tym idzie – projekt finalny, który przekazujemy dalej.

2. Projektowanie techniczne

Po zatwierdzeniu przez Państwa cyfrowej wersji projektu wnętrza, kolejnym etapem realizacji usługi jest przygotowanie jego wersji technicznej, skierowanej dla specjalistów, zajmujących się tworzeniem instalacji elektrycznej, wodnej i ewentualnie kanalizacyjnej.

3. Kontrola materiałowa

Następnym etapem jest kontrola jakości materiałów, które będą wykorzystane podczas procesu produkcji i aranżacji wnętrza. Na tym etapie ważne jest to, by Klient mógł na własne oczy zobaczyć materiały, które już za niedługo będą znajdować się w zaaranżowanym wnętrzu. Na tym etapie, Klient ma prawo do wprowadzania własnych oczekiwań, a jeśli istnieje taka konieczność – do edycji przygotowanego wcześniej projektu funkcjonalnego.

4. Wizualizacja

Na kolejnym etapie realizowanych zadań, Klient otrzymuje wizualizację gotowego, zatwierdzonego do realizacji projektu. Wizualizacja jest przygotowana na papierze, co znacznie ułatwia konfrontowanie wprowadzonych przez projektantów zmian z ich stanem faktycznym.

5. Realizacja projektu

Ostatnim etapem realizacji usługi projektowania i zaaranżowania nowego wnętrza, jest fizyczne jego wykonanie. Roboty wykończeniowe to z reguły najdłużej trwający etap, który wymaga zatrudnienia osób o najwyższych możliwych kwalifikacjach. Oczywiście zmiany wprowadzane na tym etapie, mogą mieć bardzo znaczący charakter, ponieważ – bardzo często – obejmą również prace w obrębie instalacji.

W ramach naszej działalności, realizujemy wszystkie powyższe czynności, wchodzące w skład poszczególnych etapów prac.

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę: http://www.nickel-design.pl/